START > POMOC >
Pomoc dla parafian
Pomoc

Oddział KSON DT

Organizacja pomocy i samopomocy osobom niepełnosprawnym.

Parafialny zespół Caritas

Pomoc materialna dla osób ubogich.

Grupa AA

Podstawowym celem wspólnoty jest trwać w trzeźwości i pomagać innym alkoholikom w jej osiągnięciu.

Parafialne Biuro Pomocy Prawnej

Biuro Pomocy Prawnej przy parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP działa w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro udziela bezpłatnej pomocy prawnej w sprawach z zakresu:

• prawa pracy;
  • postępowania administracyjnego;
  • treści przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę.

Prawnicy służą też pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych, itp.
Telefon kontaktowy: 56 652 03 47

Prośby o pomoc

Kasia Liszcz

Mam na imię Kasia.
Zwracam się z prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy na kolejne miesiące używania Systemu Ciągłego monitorowania Glikemii Gardian Real Time, który ratuje moje życie.
Mam 29 lat, choruję od urodzenia na dziecięce porażenie mózgowe i alkoholowy zespół płodowy FAS. Od maja 2011 roku, walczę z moją słodką "przyjaciółką" - cukrzycą. Niestety, całościowy koszt leczenia aparatem Gardian wynosi miesięcznie 858 zł za 1 opakowanie elektrod enzymatycznych Enlite. Elektrodę wymienia sie co 6 dni. Ani system Gardian ani elektrody nie podlegają refundacji. Aby cukrzyca nie postępowała w mojej sytuacji, aparat Gardian musi chodzić 24 godziny na dobę, żebym zdążyła na czas podać właściwą dawkę insuliny oraz ustrzec siebie przed zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomem cukru, co stanowi zagrożenie mojego życia.
Za wszelką pomoc - dziękuję już dziś.

Szczegóły na stronie:
"Kawałek nieba"
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | POMOC | GALERIA
   pw. Niepokalanego Poczęcia
       Najświętszej Maryi Panny
   ul. Gen. Józefa Hallera 104-114, 87-100 TORUŃ
   czynne w godz.: 16.00 - 17.00
   w poniedziałki, środy i w czwartki
   (w lipcu i sierpniu: w poniedziałki i czwartki)
Tel.: (56) 652 03 47