Najświętszej Trójcy
26 maja 2024 roku

1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
    Dziś także obchodzimy Dzień Matki. Zmarłym mamom wypraszamy niebo, żyjącym wszelkie Boże błogosławieństwo.
  2. W czwartek 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.
    W uroczystej procesji wyjdziemy na ulice naszego osiedla, uwielbiając i oddając cześć Panu Jezusowi obecnemu w Przenajświętszej Hostii, prosząc o błogosławieństwo dla naszej parafii.
    Czynny udział w procesji Bożego Ciała, cztery ołtarze, udekorowane domy niech będą publicznym wyznaniem naszej wiary. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa w procesji w szatkach.
  3. Msze św. w czwartek zostaną odprawione o godz. 7.30 i 9.00, po której wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami:
    Hallera, Kniaziewicza, św. Wojciecha, Radiową, Plebiscytową, Powstańców Wielkopolskich, Domachowskiego i ul. Hallera powrócimy do kościoła.
    Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św.
    Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 zostanie poprzedzona nabożeństwem majowym.
  4. Podczas trwania tzw. Oktawy Bożego Ciała w łączności z Mszą św. wieczorną w piątek nabożeństwo majowe a od soboty nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Dziewczynki do sypania kwiatów zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 16.30.
    Zapraszamy także starsze dziewczynki do pomocy.
  6. Prosimy także o pomoc w gromadzeniu kwiatów - można je składać do kosza w kruchcie kościoła.
  7. W kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
    • we wtorek 28 maja wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego,
    • w środę 29 maja wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
    • w piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
      Tego dnia ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych,
    • w sobotę 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika.
      Będzie to także pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  8. Parafia katedralna Śśw. Janów zaprasza na Świętojańskie Koncerty Organowe im. Mariana Dorawy. Szczegóły na plakacie.
  9. W najnowszej "Niedzieli", którą polecamy, m.in.:
    • "Od chleba do Eucharystii",
    • "Boże Ciało po polsku",
    • "Miejsce mężczyzn w Kościele".
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia urodzinowe i imieninowe.
  1. Flaga Ukrainy

Caritas Diecezji Toruńskiej włączyła się w organizację pomocy dla Ukrainy.
    Wszyscy, którzy chcą pomóc w tej akcji, mogą zasięgnąć informacje jej dotyczących w centrach Caritas na terenie naszej diecezji.

Adres: ul. Sz. Bydgoska 1, 87-100 Toruń
    Adres biura: ul. Przysiek 75, 87-134 Zławieś Wielka
    Telefon: +48 56 674 44 01, +48 56 674 44 03, +48 56 674 44 00
    Fax: +48 56 674 44 02
    E-mail: torun@caritas.pl
    Strona internetowa oddziału diecezjalnego Caritas
    Strona internetowa Caritas Polska "Pomoc dla Ukrainy"
  2. Informujemy, że tygodnik "Niedziela" można zakupić także jako wydanie elektroniczne. Wystarczy wejść na stronę www.e.niedziela.pl i wybrać formę zakupu (za pomocą smsa lub przelewu), a w ciągu kilku chwil otrzyma się nowy numer Tygodnika. Można także zamówić prenumeratę elektroniczną tygodnika. Szczegółowe informacje na podanej stronie.
Zobacz teź
Przeczytaj
Nasze Życie
Biuro Pomocy Prawnej
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Telefon kontaktowy: 56 652 03 47
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | POMOC | GALERIA
   pw. Niepokalanego Poczęcia
       Najświętszej Maryi Panny
   ul. Gen. Józefa Hallera 104-114, 87-100 TORUŃ
   czynne w godz.: 16.00 - 17.00
   w poniedziałki, środy i w czwartki
   (w lipcu i sierpniu: w poniedziałki i czwartki)
Tel.: (56) 652 03 47