I Niedziela Wielkiego Postu
18 lutego 2024 roku

1. W duchu pokuty i zadośćuczynienia za grzechy wchodzimy w święty czas Wielkiego Postu.
    Szczególnym wyrazem tego jest uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
    Drogi Krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 18.00 dla młodzieży i dorosłych.
    Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. W liturgii obchodzić będziemy:
    • w czwartek 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła,
    • w piątek 23 lutego wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy "Ad Gentes".
  4. Składamy serdeczne podziękowania dotychczasowemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który od 2000 roku organizował akcje dobroczynne na terenie naszej parafii.
    Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do przewodniczącej Pani Ireny Jakubowskiej oraz Pań: Stanisławy Tańskiej, Janiny Kosobuckiej i Danuty Kosobuckiej.
    Dzięki waszemu zaangażowaniu i pracy wiele osób będących w potrzebie otrzymało wsparcie i pomoc.
    Nową przewodniczącą Parafialnego Zespołu Caritas została Pani Agnieszka Kaczmarek-Muller.
    Zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego włączenia się w tę szlachetną działalność, która jest konkretną realizacją przykazania miłości bliźniego.
  5. Kolekta gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła 6376 zł i 5 funtów;
    zbiórka do puszek na poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie - 2697 zł.
    Ofiarodawcom i kwestującym składamy serdeczne "Bóg zapłać".
  6. Klub Mamy z Dzieckiemi, działający w ramach Centrum Aktywności Lokalnej os. Stawki współfinansowany przez Gminę Miasto Toruń, ogłasza nabór do grupy języka angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami.
    Zapisy od poniedziałku 19 lutego poprzez formularz internetowy dostępny na profilu Facebook - Klub Mamy z Dzieckiemi CAL Stawki Toruń.
    Zajęcia rozpoczną się w marcu.
  7. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymek w 2024 roku z zaufanym biurem pielgrzymkowym z Torunia N-Adventures.
    Szczegóły i kontakt na plakatach w gablocie i na ulotkach.
  8. W najnowszym numerze tygodnika katolickiego "Niedziela", który polecamy, m.in.: "Nasz świat traci sumienie" oraz wywiad z kardynałem Matteo Zuppim: "Plan Franciszka na pokój jest prosty".
  9. Wszystkich jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
  1. Flaga Ukrainy

Caritas Diecezji Toruńskiej włączyła się w organizację pomocy dla Ukrainy.
    Wszyscy, którzy chcą pomóc w tej akcji, mogą zasięgnąć informacje jej dotyczących w centrach Caritas na terenie naszej diecezji.

Adres: ul. Sz. Bydgoska 1, 87-100 Toruń
    Adres biura: ul. Przysiek 75, 87-134 Zławieś Wielka
    Telefon: +48 56 674 44 01, +48 56 674 44 03, +48 56 674 44 00
    Fax: +48 56 674 44 02
    E-mail: torun@caritas.pl
    Strona internetowa oddziału diecezjalnego Caritas
    Strona internetowa Caritas Polska "Pomoc dla Ukrainy"
  2. Informujemy, że tygodnik "Niedziela" można zakupić także jako wydanie elektroniczne. Wystarczy wejść na stronę www.e.niedziela.pl i wybrać formę zakupu (za pomocą smsa lub przelewu), a w ciągu kilku chwil otrzyma się nowy numer Tygodnika. Można także zamówić prenumeratę elektroniczną tygodnika. Szczegółowe informacje na podanej stronie.
Zobacz teź
Przeczytaj
Nasze Życie
Biuro Pomocy Prawnej
W salce parafialnej można skorzystać z Biura Pomocy Prawnej, uruchomionego w porozumieniu i przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Toruniu. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.
Telefon kontaktowy: 56 652 03 47
Polecamy
One Of Us "Jeden z nas" to europejska inicjatywa obywatelska (włoskiej Fundacji Vita Nova oraz przedstawicieli 7 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski) mająca na celu zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia od chwili poczęcia.
Strona internetowa poświęcona kampanii:
www.oneofus.eu/pl
Ogłoszenia parafialne | Historia parafii | Msze Święte i Nabożeństwa | Sakramenty | WSPÓLNOTY | POMOC | GALERIA
   pw. Niepokalanego Poczęcia
       Najświętszej Maryi Panny
   ul. Gen. Józefa Hallera 104-114, 87-100 TORUŃ
   czynne w godz.: 16.00 - 17.00
   w poniedziałki, środy i w czwartki
   (w lipcu i sierpniu: w poniedziałki i czwartki)
Tel.: (56) 652 03 47